środa, 28 lutego 2024 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła

Dodano: 16.07.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

PIĘTNASTA NIEDZIELA  ZWYKŁA

16.07.2023r

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

 

2. W sobotę,  22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.

 

3.  Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z ul. Mickiewicza.

W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny z ul. Mickiewicza: Władysław Klinkusz, Jacek Klinkusz, Marta Puppel, Elżbieta Walczyk, Halina Kania, Natalia Sabańska, Sebastian Łyszyk.

 

4. Zapraszamy do kaplicy Adoracji  codziennie  od godz. 8.00 do 18.30

 

5. Intencje Mszalne tygodnia.

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

Dominik Havluj -  st. wolnego

Zuzanna Hołdys - st. wolnego (zap. Pierwsza)

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

† Irena Osnowska zam. w Bierkowie pogrzeb odbędzie we wtorek o godz. 13.00