środa, 22 września 2021 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

MENU

 

Msze święte

  • Główczyce - 8.30; 10.00; 12.00; 18.00
  • Szczypkowice - 9.00
  • Izbica - 10.30
  • Będziechowo - 12.00
  • Rzuszcze - 13.30
  • Wielka Wieś - 13.30

Ogłoszenia - Siedemnasta Niedziela Zwykła

Dodano: 24.07.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021r.

 

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

 

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

3. Dziś puszka budowlana.

 

4. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 

5. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Wykosowa. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny z Wykosowa: Ewald Przemysław, Pigocki Krzysztof, Reńkas Izabela, Kreft Marian, Świętorecki Krzysztof, Milewska Angelika.

 

 Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: Na Wzgórzu 1100 zł, od sprzątających kościół 130 zł.

 

6. Zapraszamy do zakrystii po odbiór filmu z pierwszej komunii.

 

7. Za tydzień zmiana tajemnic różańca – w sierpniu modlimy się za rolników o szczęśliwe zbiory by nikomu nie zabrakło chleba.

 

8. Za tydzień na placu przy Plebani będzie punkt szczepień – Zapraszamy po każdej Mszy św.

 

9. W dniach 19 - 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do: Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy, Soliny. Do końca lipca proszę uregulować za pielgrzymkę.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Zapowiedzi  przedślubne :

  1. Dawid Kacprzak – zw. cywilny

Marta Kacprzak – zw. cywilny (zap. Druga)

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 

† Krzysztof Bednarski 58 l   zam. w Główczycach pogrzeb odbył  się w czwartek.