Niedziela, 24 majaa 2026 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

ogłoszenia 8 nidziela wielkanocna 2026 Zesłanie Ducha Świętego

Dodano: 24.05.2026

  1. Dziś obchodzimy święty Dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. W najbliższy piątek 29 maja na mszy świętej o godz. 17.00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do sakaramnetu bierzmowania. W środę 27 maja o godz. 18.30 spotkanie formacyjne i sakrament spowiedzi dla kandydatów i świadków bierzmowania. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian do wspólnej modlitwy w intencji kandydatów, którzy mają być umocnieni Darami Ducha Świętego.

 

  1. Podajemy do wcześniejszej wiadomości naszym Drogim Parafianom sprawy związane z Uroczystość Bożego Ciała, które w tym roku będziemy obchodzić w 4 czerwca.

Pierwszy Ołtarz – ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy bloku nr 10 z ul. Na Wzgórzu: Pani Ilona Buśkiewicz, Ludmiła Kłobuch, Bogusława Stępień, Barbara Szul, Magdalena Lewandowska i Wioletta Borowska.

Drugi Ołtarz – ul. Dworcowa /u Państwa Makuch/ - przygotowują: Pani Rogalska Teresa, Rogalska Wiolett, Lucyna Mikulak, Józef Grembowski, Halina Czaja, Urszula Czaja, Urszula Żłobińska, Ryszard Wiśniewski, Regina Szewczuk, Katarzyna Cymer.

Trzeci Ołtarz – ul. Mickiewicza – przy sklepie Państwa Kwiatkowski przygotowują: Pani Lidia Bednarska, Roman Kijewski, Anna Wołyńska, Paulina Kowal, Wińska Milena, Andrzej Szczepocki i Marek Melka.

Czwarty Ołtarz – ul. Mickiewicz u Państwa Milewczyk- przygotowują – Pani Ewa Mielewczyk, Mariola Mielewczyk, Magdalena Pilis, Justyna Kwidzińska, Monika Chustak i Kinga Jankowska.

Ołtarze na zakończenie Otkawy Bożego Ciała – 11 czerwca wokół kościoła przygotowują:

I Ołtarz – Klęcino, II Ołtarz – Wielka Wieś, III Ołtarz – Siodłonie, IV Ołtarz – Rumsko. Już teraz bardzo dziękujemy za wszelką pracę i ofiarowany czas podczas organizacji Uroczystości Bożego Ciała.

  1. Tradycją lat ubiegłych jako Wspólnota Parafialna pragniemy zorganizować Uroczystość Odpustową Patronów naszej Parafii: św. Piotra i Pawła wraz z Festynem Parafialnym. To wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 czerwca. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną zaangażować się w organizację tego wydarzenia na spotkanie we wtorek 2 czerwca o godz. 19.00.
  2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w wyjazdach wakacyjnych organizowanych przez naszą Parafię. Pierwszy wyjazd do Zakopanego, termin od 30 czerwca do 3 lipca. W programie: Gubałówka, Butorowy Wierch, Energylandia, Jaskina Mroźna i wyjazd do Tatralandii. Koszt 1400 zł. Zapisy do 5 czerwca u Pani Anii lub ks. Damiana. Drugi wyjazd – biwak w terminie od 9 lipca do 12 lipca. W programie: kajaki, podchody, zajęcia sportowe, strzelanie z łuku i wiatrówki, wstępne szkolenie survivalowe, oraz zabezpieczenia sanitarne. Koszt 230 zł zapisy do 5 lipca u Pana Krzysztofa lub ks. Damiana.
  3. Bardzo dziękujemy za posprzątanie światyni przez rodziców dzieci rocznicowych, w najbliższy czwartek po mszy świętej prosimy o posprzątanie świątyni przez rodziców młodzieży bierzmowanej.

W minionym tygodniu odszeli do wieczności śp. Marcin Zawiślak lat 43 z Dochowa, Edward Cyman, lat 67 z Rumska.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...