Wtorek, 16 lipca 2024 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

Dodano: 22.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 Niedziela Zwykła

23 czerwca 2024

  1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi.
  2. Z racji wyjazdu na rekolekcje ks. Waldemar odwiedzi chorych z sakramentami w nadchodzący piątek.
  3. W najbliższą niedzielę 30 czerwca pragniemy przeżyć w naszej parafii – ODPUST  PARAFIALNY – ku czci Świętych Apostołów PIOTRA  i  PAWŁA – Uroczysta Suma o godz. 1300 – Mszę św. Odpustową i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB – będą zaproszeni księża z Dekanatu oraz poprzedni proboszcz ks. Grzegorz Stępniak.  Zapraszamy wszystkich Parafian, Orszak procesyjny, Straż Pożarną, dzieci Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, Ministrantów i wszystkie grupy parafialne.

Przy okazji odpustu pragniemy przeżyć Rodzinny Festyn, który zaczniemy zaraz po sumie odpustowej. Będziemy się bawić przy muzyce – Przewidziane są różne niespodzianki, atrakcje.

Prosimy o pomoc w przygotowaniach i prowadzeniu Festynu. Prosimy o upieczenie ciasta wszystkich chętnych  - ciasta przynosimy w niedzielę przed Festynem.           

Prosimy o Fanty na Festyn.

W związku z Festynem w przyszłą Niedzielę nie będzie Mszy o godz. 18.00.

  1. Wszyscy, którzy zapisali się na wyjazd do Zakopanego w sierpniu proszeni są o wpłacanie zaliczek (400zł) do ks. Damiana.
  2. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Rumska. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z  Rumska: Klinkusz, Kryków, Trochniak, Szeliga, Durka.

Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: od sprzątających kościół 80 zł, od mieszkańców Osiedla Na Wzgórzu 1430 zł.

  1. Intencje Mszalne tygodnia.
  2. Zapraszamy do kaplicy Adoracji  codziennie  od godz. 8.00 do 18.30.
  3. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Daniel Kamil Drost – st. Wolnego

Magdalena Bińczyk – st. Wolnego (zap. pierwsza)

  1. Daniel Mach – zw. cywilny

Monika Mach – zw. cywilny (zap. pierwsza)

W ostatnim czasie odeszli do Pana:

† Marian Łącki l.83 zam. Szczypkowice