Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

Dodano: 04.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 Niedziela Zwykła

2 czerwca 2024

 1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy o nowe powołania zapraszamy ministrantów i schole. W piątek księża udadzą się z sakramentami do chorych. Spowiedź pierwszo piątkowa  od godz. 16.00  o godz.16.30 Msza św. zapraszamy dzieci i młodzież. 
 3. Do czwartku włącznie przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam do licznego uczestniczenia w procesjach, które odbywają się bezpośrednio po Mszy Świętej.  Zaczynamy litanią do Serca Pana Jezusa. Szczególnie zapraszam dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów podczas tych procesji.
 4. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy procesje Bożego Ciała przeżywać w tak uroczysty sposób.
 5. W czwartek zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Na zakończenie oktawy procesja do 4 ołtarzy przy kościele, które proszę aby przygotowały wioski:   1 – Ołtarz Siodłonie,   2 – Ołtarz Rumsko, Równo,    3 – Ołtarz  Klęcino,   4 –  Ołtarz Wielka Wieś.
 6. W dniach od 4 do 8 sierpnia organizowany jest wyjazd do Zakopanego dla dzieci z naszego oratorium koszt 900 zł. Zgłoszenia do 15 czerwca.
 7. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Wielkimi krokami zbliżą się odpust parafialny a wraz z nim coroczny festyn. Zapraszamy do ks. proboszcza chętnych którzy chcieliby się zaangażować we współtworzenie tego wydarzenia. Prosimy także o fanty na loterie.
 9. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom ze Skórzyna. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny ze Skórzyna: Klingbejn, Dubielska, Buszman, Rahoza, Stanek.

Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: od sprzątających kościół 116 zł.

 1. Intencje Mszalne tygodnia.
 2. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Przemysław Rusiecki – st. Wolnego

Olimpia Grzegorczyk – st. Wolnego (zap. trzecia)

 1. Damian Wenta – st. Wolnego

Julia Penk – st. Wolnego (zap. druga)

W ostatnim czasie odeszli do Pana:

† Ryszard Widuliński l.35 zam. Równo

† Zbigniew Bodanko l.75 zam. Wielka Wieś