Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Dodano: 26.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Świętej

26 maja 2024

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
 2. Zapraszamy dziś  na Festyn Rodzinny do Szkoły na ul. Na Wzgórzu 16 od godz. 12.00 do 15.00 - Przewidziane są niespodzianki. Serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu.

W Czwartek 30 maja – Boże Ciało Msze Święte tego dnia:

Będziechowo  o godz. 8.00

Szczypkowice o godz. 9.00.

Izbica o godz. 10.30  (procesja ulicami miejscowości)

Główczyce o godz. 8.30  i  10.30 – Suma z procesją.

 

Na procesję, która przejdzie tradycyjną trasą zapraszamy Orszak Procesyjny, Matki Różańcowe, Strażaków, dzieci Pierwszokomunijne, ministrantów oraz  wszystkich Parafian. 

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne  by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca. Próba sypania kwiatów w środę po Mszy Świętej.

 

Pierwszy ołtarz  Kościuszki 10 prosimy  Rodziny z Osiedla Na Wzgórzu blok nr.6,7:  Mariola Wutke, Ewa Wintomiak, Kamila Bałabuch, Elżbieta Skibińska, Radosław Włodarczyk, Alicja Karbownik

Drugi ołtarz   - u Państwa  Makuch na ul. Dworcowej - prosimy o pomoc osoby: Danuta Lepper, Mariola Barna, Magdalena Woźniak, Ewa Stefanowska, Marzena Filipiak, Grażyna Ziomek, Bożena Nastała, Katarzyna Kondraciuk

Trzeci ołtarz  na sklepie u Państwa Kwiatkowskich budują  Rodziny: Irena Makuch, Elżbieta Szczepańska, Magda Grzunkowicz, Ewa Wąsowicz, Janina Pląder, Agnieszka Potapowicz, Małgorzata Matkowska.

Czwarty ołtarz  - Państwa  Mielewczyk prosimy Rodziny:  Mielewczyk Ewa, Mielewczyk Mariola, Pilis Magdalena, Jankowska Kinga.

 

Wszystkich parafian prosimy o  udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

 

 1. Od Piątku – codziennie procesja w Oktawie Bożego Ciała.

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św.

 1. W piątek 31 maja zapraszamy wszystkich  wędkarzy na Msze św. o godz. 19.00 przy Jeziorze u Pana Pilarczyka - na rozpoczęcie sezonu wędkarskiego.
 2. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.
 4. Za tydzień zmiana tajemnic różańca – w czerwcu modlimy się za naszą parafię o wiarę, nadzieję i miłość.
 5. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom ze Skórzyna. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny ze Skórzyna: Dyjak, Armacka, Ślas, Bobko, Arcisz.

Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: od sprzątających kościół 150 zł, od mieszkańców Rumska 860 zł.

 1. Intencje Mszalne tygodnia.
 2. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Karol Kula  - st. Wolnego

Wiktoria Zemlis – st. Wolnego (zap. trzecia)

 1. Przemysław Rusiecki – st. Wolnego

Olimpia Grzegorczyk – st. Wolnego (zap. druga)

 1. Damian Wenta – st. Wolnego

Julia Penk – st. Wolnego (zap. Pierwsza)

W ostatnim czasie odeszli do Pana:

† Józef Rejmak – pogrzeb odbył się w Słupsku

† Halina Romanowska l. 90 zam. Klęcino – pogrzeb w tym tygodniu