Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 25.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci z klas 3 po raz pierwszy przystąpią do sakramentu Najświętszej Eucharystii. Otoczmy je modlitwą aby przyjaźń z Jezusem Eucharystycznym była żywa przez całe życie.
 3. Zapraszam Dzieci  
 4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
 5. W piątek Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych głównej patronki Zgromadzenia Salezjańskiego. Pamiętajmy tego dnia o salezjanach, którzy pracowali w naszej parafii.
 6. W przyszłą Niedziele będziemy czcić Trójcę Świętą. Tego dnia przypada także inne ważne święto jakim jest dzień Mamy. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.
 7. Bardzo dziękuje za sprzątanie kościoła i wokół kościoła (strzyżenie trawy, sprzątanie, plewienie, sadzenie kwiatków, przycinanie krzewów) rodzicom dzieci komunijnych a także dzieciom. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła kolejnym rodzinom ze Skórzyna: Duda, Nowicka, Peta, Jas, Ginter, Piórkowski.

Dziękujemy za złożone ofiary: od Starego Osiedla 970 zł,

 1. Intencje mszalne tygodnia.
 2. Zapraszamy do kaplicy Adoracji  codziennie  od godz. 8.00 do 18.30.
 3. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Karol Kula  - st. Wolnego

Wiktoria Zemlis – st. Wolnego (zap. druga)

 1. Przemysław Rusiecki – st. Wolnego

Olimpia Grzegorczyk – st. Wolnego (zap. pierwsza)