Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

PIELGRZYMKA DO MEDZIUGORIE – AUTOKAROWA

Dodano: 11.03.2024

PIELGRZYMKA DO MEDZIUGORIE – AUTOKAROWA

30.06 – 06.07.2024

PARAFIA ŚW. PIOTRA I PAWŁA W GŁÓWCZYCACH

 OPIEKA DUCHOWA KS. DAMIAN POLESZCZUK

 

 

 

dzień I

30.06.2024

niedziela

 

Zbiórka uczestników w godzinach porannych w wyznaczonym miejscu w Główczycach Przejazd autokarem przez Polskę autostradą A1 na przejście graniczne polsko – czeskie, a następnie przez Morawy na przejście graniczne czesko-austriackie. Po drodze ciepły posiłek – obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicy Wiednia. Trasa przejazdu około 950 km.

dzień II

01.07.2024

poniedziałek

Śniadanie. Dalsza podróż ciekawą widokowo trasą: Graz, Zagrzeb, Szybenik, Split, Omis na przejście graniczne chorwacko-bośniackie. Obiadokolacja i nocleg w Medziugorie, niezwykłym miejscu Objawień Maryjnych, które rozpoczęły się w XIX wieku i trwają aż do dziś. Trasa przejazdu w tym dniu to około 700 km.

dzień III

02.07.2024

wtorek

 

Poranne wejście na Górę Objawień (Podbrodo), gdzie po raz pierwszy Matka Boża się objawiła.  Wspólna modlitwa. Powrót do hotelu, śniadanie. Przejazd do Kravicy - miejscowości słynącej z przepięknych wodospadów. Odpoczynek na łonie natury. Powrót do hotelu w Medziugorie. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień IV

03.07.2024

środa

 

Śniadanie. Przejazd nad Morze Adriatyckie do turystycznej miejscowości Gradac (Chorwacja). Udział w rejsie na wyspę Havr (Chorwacja) do rybackiej wioski Sućuraj. Wizyta w miejscowym kościele. Następnie odpoczynek: plażowanie i kąpiel. W trakcie rejsu powrotnego obiad na statku (fish-picnic). Przejazd do Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień V

04.07.2024

czwartek

Dla chętnych piesza wyprawa na Drogę Krzyżową na górze Kriżevac. Powrót do hotelu, śniadanie. Czas przeznaczony na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień VI

05.07.2024

piątek

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Bośnię, Chorwację, Austrię  i Czechy w okolice Brna, głównego miasta Moraw na obiadokolacja  i nocleg w hotelu.  Tego dnia do pokonania około 700 km.

dzień VII

06.07.2024

sobota

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną podobną trasą jak dnia pierwszego. Wieczorem zakończenie pielgrzymki. Przejazd tego dnia około 950 km do Główczyc.

 

 

 

CENA: 2765 zł / osoba

 

ŚWIADCZENIA:

 

 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • 6 noclegów w hotelach w pokojach dwuosobowych: okolice Wiednia 1, Medziugorie centrum 4 i Brno 1.
 • 6 śniadań,
 • 6 obiadokolacji,
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

 

          

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ( około 50 euro )
 • Biletów komunikacji miejskiej,
 • Indywidualnego nagłośnienia 5 zł/dzień
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny (20 zł)
 • Napojów do obiadokolacji,

 

 

UWAGI:

 

 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,