Wtorek, 16 lipca 2024 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

Dodano: 05.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

03 września 2023

  1. „Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?” mówi dzisiaj Jezus do uczniów. Troska o swoje zbawienie powinno być priorytetem dla każdego, kto chce iść za Jezusem.
  2. Dzisiaj Mszą Świętą o godz. 12.00 rozpoczniemy Gminne Święto Plonów. Po Mszy przemarsz na stadion a tam dalsza część programu. Serdecznie zapraszamy.
  3.  W poniedziałek o godzinie 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą, którą uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny.
  4.  W tym Tygodniu przypada pierwszy czwartek z tej okazji zapraszamy dzieci ze scholi i ministrantów z rodzicami na Mszę o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w oratorium gdzie przedstawimy propozycje na nowy rok duszpasterski. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w działanie naszego oratorium.
  5. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.
  6. Zapraszamy do kaplicy Adoracji  codziennie  od godz. 8.00 do 18.30
  7. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z ul. Ciemińskiej.

         W następnym tygodniu proszę o posprzątanie Kościoła Rodzinom z ul. Podgórnej (zapraszamy także rodziny, których członkowie z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w sprzątaniu kościoła w poprzednim tygodniu).

Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: od sprzątających 220 zł.

  1. Intencje Mszalne tygodnia.
  2. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.
  3. W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności :

† Ryszard Gawroński l. 81 zam. w Główczycach pogrzeb we wtorek o 10.00 (różaniec w niedziele i poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej)

† Eugeniusz Żelazek l. 66 zam. Wielka Wieś pogrzeb w środę o 14.30