środa, 28 lutego 2024 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

Dodano: 12.08.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023

1. W dzisiejszej Ewangelii uczniowie wyznają: Prawdziwie jesteś Synem Bożym. I to jest najważniejsze też dla nas, uwierzyć w Syna Bożego, w Jego boską moc, w Jego obecność, która oznacza zbawienny ratunek. Doświadczenie mocy Jezusa i Jego zbawczego działania jest uwarunkowane naszą wiarą. Zawierzmy nasze życie Maryi, która jest niezawodną przewodniczką po drogach wiary.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej z okazji 13 dnia miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie – serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w porządku niedzielnym.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. W ten sposób dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

4. Zapraszamy do kaplicy Adoracji  codziennie  od godz. 8.00 do 18.30

5. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z ul. Mickiewicza.

            W następnym tygodniu proszę o posprzątanie Kościoła Rodzinom z ul. Ciemińskiej: Szczepaniak, Nastały, Piskorowskich, Litwin, Grudzewskich, Karkowskich.

            Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: od sprzątających kościół 60 zł.

6. Intencje Mszalne tygodnia.

7.  W imieniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach serdecznie zapraszamy seniorów 60+ na Piknik Senioralny, który odbędzie się 15.08.2023 o godz. 13.00  przy Hali Sportowej w Główczycach. W programie występy, poczęstunek i koncert Ricardo Band.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów. Wakacyjnym gościom życzymy dobrego wypoczynku.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

Piątek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak (1910-1942), wielkopolska serafitka, którą podczas ostatniej wojny światowej wielu ludzi nazywało „aniołem dobroci” .

Zapowiedzi  przedślubne :

 

  1. Paweł Terefenko – st. wolnego

             Natalia Mikulak – st. wolnego (zap. Trzecia)