Poniedziałek, 25 września 2023 r. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Szósta Niedziela Wielkanocna

Dodano: 13.05.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

14.05.2023r

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

5. W piątek spowiedź dzieci pierwszokomunijnych o godz.16.30

Zapraszamy na nabożeństwo majowe  codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

Na Filiach: środa Izbica, czwartek Będziechowo, piątek Szczypkowice  o godz.16.00.

 6. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Osiedla Na Wzgórzu blok 8.  W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła Rodziców dzieci pierwszokomunijnych

    Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: Rudzińska Małgorzata 100 zł,   od sprzątających kościół   120  zł.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w tym dniu o godz. 10.00 będzie pierwsza komunia dzieci. 

8. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Wiednia, Bratysławy 16 – 18 czerwca proszę uregulować wpłatę euro do  14 maja.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

Krzysztof Jarzębiński – st. wolnego

Agata Kłobuch – st. wolnego (zap. Pierwsza)