Poniedziałek, 25 września 2023 r. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Piąta Niedziela Wielkanocy

Dodano: 06.05.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

07.05.2023r

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.

2. Dzisiaj  zmiana tajemnic żywego różańca – w maju modlimy się za dzieci pierwszokomunijne o żywą wiarę  oraz o nowe powołania kapłańskie.

3. Dzisiaj  poświęcimy w Równie figurę Matki Bożej o godz. 13.30.

4. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Stanisław zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 za naszego solenizanta.

5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Proszę o przygotowanie figury Matki Bożej Fatimskiej i niesienie przez I Róże Żywego Różańca.

6. Zapraszamy na nabożeństwo majowe  codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

Na Filiach: środa Izbica, czwartek Będziechowo, piątek Szczypkowice  o godz.16.00.

 7. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Osiedla Na Wzgórzu blok 7.  W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła Rodziny z Osiedla Na Wzgórzu blok 8.

    Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:  od sprzątających kościół  60  zł.

8. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Wiednia, Bratysławy 16 – 18 czerwca proszę uregulować wpłatę euro do  14 maja.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów.

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

†  Danuta Kot  73 l   zam. w  Wielkiej Wsi pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00