środa, 07 grudnia 2022 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 27 Niedziela Zwykła

Dodano: 01.10.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SIÓDMA  NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022.

 

 

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dziś zmiana tajemnic żywego różańca – modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla Żywego Różańca.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie  o godz. 17.30.  Wtorki i piątki nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 16.30

 

Na Filiach: Środa Izbica o godz. 16.00, czwartek Będziechowo o godz. 16.00, piątek Szczypkowice o godz. 16.00

 

4.  We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

5. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

W środę zapraszamy osoby starsze do Oratorium na godz. 16.00 na spotkanie z policjantem na temat - zagrożeń, wyłudzeń na „wnuczka” Serdecznie zapraszamy

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie. Zapraszamy ministrantów, schole oraz rodziców ministrantów i scholi na  Msze św. po Mszy św. zabawa i spotkanie z rodzicami ministrantów i scholii.

W I Piątek – kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.00  Spowiedź pierwszo piątkowa  od godz. 1600. Zapraszamy dzieci i młodzież. O godz.  16.30 Msza św. O godz. 17.30 różaniec

W Szczypkowicach  o godz. 15.30 spowiedź, następnie Msza św.

 

7. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

8. Prosimy  o posprzątanie kościoła następne Rodziny z Klęcina.

Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: Osiedle Na Wzgórzu 1120 zł,

9. Wyjazd na Pielgrzymkę do Wilna piątek godz. 19.00

10.Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 

† Mirosław Pawelczyk 58  l   zam. w Rzuszczach pogrzeb odbył się w sobotę.