środa, 07 grudnia 2022 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 25 Niedziela Zwykła

Dodano: 17.09.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022.

 

 

1. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

 

2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

3. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.  

 

4. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Klęcina. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny z Klęcina: Mydło Mieczysław, Marek Borowski, Danuta Kwidzińska, Dorota Mydło, Wanda Ciemna

Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: Rumsko 725 zł, ul. Dworcowa, Witosa 790 zł, od sprzątających kościół  200 zł.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.