środa, 07 grudnia 2022 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 24 Niedziela Zwykła

Dodano: 10.09.2022

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022.

 

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

 

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

 

3  We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie – zapraszamy

 

4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

 

5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

 

6. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

7.  Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Dachowa. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła pierwsze Rodziny z Klęcina.

 

8. Za tydzień zapraszam na Msze św. o godz. 12.00 – młodzież klas 8 i Rodziców przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

 

  1. Michał Chirk – st. wolnego zam. Studzienice

Anna Bednarska – st. wolnego zam. Główczyce (zap. Trzecia)

 

  1. Rafał Zieliński – st. wolnego zam. Szczypkowice

Roksana Potyńska – st. wolnego zam. Szczypkowice (zap. Trzecia)

 

  1. Mateusz Szuta – st. wolnego zam. Gdynia

Ewa Piotrowska  – st. wolnego zam. Gdynia (zap. Trzecia)