Wtorek, 24 majaa 2022 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Trzecia Niedziela Zwykła

Dodano: 22.01.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022

 

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

 

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

3.   W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

4.   Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom ze Skórzyna.  W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny ze Skórzyna: Anna Ginter, Sabina Peta, Urszula Peta, Barbara Golińska, Agnieszka Klawikowska, Elżbieta Wąsowicz

 

         Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:  sprzątających kościół 60 zł.

 

5. Za tydzień zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.