Wtorek, 24 majaa 2022 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Druga Niedziela Zwykła

Dodano: 15.01.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DDRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.  Zapraszamy w niedzielę 23 stycznia na bal -  Babcie i Dziadków do oratorium na godz. 16.00

5. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom ze Skórzyna i Rówienka.  W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny ze Skórzyna: Izabela Stencel, Monika Rogalska, Marek Piórkowski, Barbara Klinkusz, Arkadiusz Sobol

 

         Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:  sprzątających kościół 120 zł.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 

†  Tadeusz Pająk 73 l zam. w Główczycach  pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.