Sobota, 16 październikaa 2021 r. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

MENU

 

Msze święte

  • Główczyce - 8.30; 10.00; 12.00; 18.00
  • Szczypkowice - 9.00
  • Izbica - 10.30
  • Będziechowo - 12.00
  • Rzuszcze - 13.30
  • Wielka Wieś - 13.30

Ogłoszenia - 23 Niedziela Zwykła

Dodano: 04.09.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

05.09.2021r.

 

 

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 

2. Dziś  zmiana tajemnic żywego różańca we Wrześniu  -  modlimy się za dzieci, młodzież nauczycieli o Boże Błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

 

3.  W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 

4. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Rzuszcz. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła  następne Rodziny z Rzuszcz: Stasiuk Stanisława, Złoch Mirosława, Czyżewska Rozalia, Chamerski Andrzej, Zych Zofia, Sobol Krzysztof

 

            Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:   od Rodziny z Klęcina 300 zł,  od sprzątających kościół 150 zł.

 

 

5. Zapraszamy dzieci młodzież d Oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 16.00

 

6.  Przyszłą niedzielę zapraszamy na próbę młodzież która przyjmie  sakrament bierzmowania 30 września na Msze św. o godz. 12.00 po Mszy próba.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

  1. Marcin Staszczuk – st. wolnego

Patrycja Pałucka – st. wolnego (zap. Pierwsza)

 

  1. Mateusz Gołkiewicz  – st. wolnego

Anna Totzka – st. wolnego (zap. Druga)

 

  1. Damian Stanisławski – st. wolnego