Sobota, 16 październikaa 2021 r. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

MENU

 

Msze święte

  • Główczyce - 8.30; 10.00; 12.00; 18.00
  • Szczypkowice - 9.00
  • Izbica - 10.30
  • Będziechowo - 12.00
  • Rzuszcze - 13.30
  • Wielka Wieś - 13.30

Ogłoszenia - Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

Dodano: 28.08.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29.08.2021r.

 

 

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa.

 

2.  1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00 Serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. dzieci i młodzież udają z wychowawcami do swoich klas.

 

W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny

 

3. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Wykosowa. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła pierwsze  Rodziny z Rzuszcz

 

         Dziękujemy za złożone ofiary na kościół: Rzuszcz 1160 zł,  od Rodziny z Warblina 100zł,  od sprzątających kościół 80 zł.

 

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy ministrantów, schole po Mszy św. spotkanie w oratorium.

 

W I Piątek – kapłani udadzą się do chorych od godz. 800. Spowiedź pierwszo piątkowa  od godz. 1600  o godz.16.30 Msza św. zapraszamy dzieci i młodzież.  Zapraszamy  na  nabożeństwo  -  Litanię do Serca Pana Jezusa o  godz. 17.30

 

W Szczypkowicach spowiedź i Msza św. o godz.16.00

 

5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.

 

6. W przyszłą Niedziele zapraszamy na Dożynki Gminne Uroczysta Msza św. Za zbiory  o godz. 12.00 po Mszy św. przemarsz korowodem dożynkowym na stadion.

 

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca we Wrześniu  -  modlimy się za dzieci, młodzież nauczycieli o Boże Błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

 

8. Przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na Msze św. o godz. 12.00 po Mszy spotkanie.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

 

Zapowiedzi  przedślubne :

  1. Mateusz Gołkiewicz  – st. wolnego

Anna Totzka – st. wolnego (zap. Pierwsza)

 

  1. Damian Stanisławski – st. wolnego

Alicja Penk – st. wolnego (zap. Pierwsza)