Piątek, 07 październikaa 2022 r. Imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Szesnasta Niedziela Zwykła

Dodano: 17.07.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021r.

 

 

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 

2. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.

 

3.  Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W czasie  każdej Mszy Świętej  błogosławieństwo pojazdów.  Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

4. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Wykosowa. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny z Wykosowa: Szmajda, Karolewski, Ewald Przemysław, Jaszek Elżbieta, Jaszek Izabela.

 

 Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:  od sprzątających kościół  160 zł.

 

5. Zapraszamy do zakrystii po odbiór filmu z pierwszej komunii.

 

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 pożegnamy Ks. Pawła dziękując za jego 10 lat pracy w parafii.

 

7. Za tydzień puszka budowlana.

 

8. W dniach 19 - 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do: Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy, Soliny. Do końca lipca proszę uregulować za pielgrzymkę.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

  1. Dawid Kacprzak – zw. cywilny

Marta Kacprzak – zw. cywilny (zap. Pierwsza)

 

  1. Mateusz Mizikowski – zw. cywilny

Anna Mizikowska – zw. cywilny (zap. Trzecia)

 

  1. Patryk Wiciński – st. wolnego

Paulina Duda – st. wolnego (zap. Trzecia)