Piątek, 07 październikaa 2022 r. Imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - Piętnasta Niedziela Zwykła

Dodano: 10.07.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 11.07.2021r.

 

 

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

 

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

 

3.   Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

 

4. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzinom z Wykosowa. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny z Wykosowa: Milewska Ewa, Waligórska Mirosława, Okulicz Bogusława, Szmajda, Karolewski Dariusz, Lawrec Mariusz

 

 Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:  od sprzątających kościół  60 zł.

 

5. Zapraszamy do zakrystii po odbiór filmu z pierwszej komunii.

 

6. W dniach 19 - 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do: Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy, Sanoka. Koszt 470zł

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

  1. Mateusz Mizikowski – zw. cywilny

Anna Mizikowska – zw. cywilny (zap. Druga)

 

  1. Patryk Wiciński – st. wolnego

Paulina Duda – st. wolnego (zap. Druga)

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 

†  Teresa Okulicz 69 l   zam. w Izbicy pogrzeb odbył  się w czwartek.