Niedziela, 05 grudnia 2021 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Główczycach

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

Dodano: 05.06.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

06.06.2021r.

 

 

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

2. Dziś zmiana  tajemnic żywego różańca – modlimy się o żywą wiarę dla całej naszej parafii.

 

3. Do końca oktawy Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe są po Mszy św.

 

W czwartek zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

Na zakończenie oktawy procesja do 4 ołtarzy przy kościele, które proszę aby przygotowały wioski:  :   1 – Ołtarz Wykosowo,   2 – Ołtarz Rzuszcze,    3 – Ołtarz  Ciemino, Zgierz,   4 –  Ołtarz Skórzyno.  

 

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

 

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

6. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na Msze św. O godz. 12.00 po Mszy św. spotkanie.

 

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży pożarnej, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 

8. Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła Rodzino z ul. Ciemińskiej. W następnym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła następne Rodziny z ul. Ciemińskiej: Ruchniewicz Marzena, Mikulak Małgorzata, Dąbrowski Jarosław, Zych Dorota, Zieliński Stanisław, Zamelska Krystyna.

 

 Dziękujemy za złożone ofiary na kościół:   od sprzątających kościół   190 zł.

 

9. Wyjazd dzieci rocznicowych do Lichenia 12 czerwca sobota godz. 3.30 zapraszam do zapisywania są jeszcze wolne miejsca dla wszystkich.

 

10.  Strona internetowa naszego cmentarza:  www.mogily.pl/glowczyce

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Zapowiedzi  przedślubne :

 

  1. Makuch Tomasz – st. wolnego

Nowak Wioletta – st. wolnego (zap. Druga)

 

  1. Olender Robert – st. wolnego

Hyla Adriana – st. wolnego (zap. Druga)

 

  1. Małolepszy Marek – st. wolnego

Katarzyna Mochelewska – st. wolnego (zap. Druga)

 

 

 

W minionym  tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 

 

†  Jan Sąpór  62 l   zam. w Wykosowie pogrzeb odbył się w sobotę.

 

†  Stefan Kiedrowski  65 l   zam. w Klęcinie pogrzeb odbył się w sobotę.